Tipy na vánoční dárky pro milovníky jídla

Autor

Valerie

Publikováno

13. 12. 2023

Tipy na vánoční dárky pro milovníky jídla

Máte ve svém okolí nějakého gastro nadšence, kterému se snažíte už od půlky listopadu vymyslet vánoční dárek? Nebo razíte teorii, že nejlepší dárek je ten, který můžete sníst? Nechte se inspirovat našimi tipy na jedlé dárky, nebo užitečné dárky do kuchyně pro vaše nadšené domácí kuchaře.

Pokud už máte plné zuby lámání si hlavu s vánočními dárky, zkuste si vzít inspiraci z našich pár tipů. Všechny mají samozřejmě něco společného s jídlem, protože za nás láska prochází žaludkem a lepší dárek než ten, který můžete sníst, nebo s ním připravit jídlo neexistuje.

Dárkový poukaz

Naprosto ideálním a zároveň univerzálním dárkem je za nás poukaz. Vybírat můžete z prakticky nekonečného množství poukazů, které vám v této době nabízí téměř všechny restaurace. Podle preferencí obdarovávaného, nebo vašeho vlastního vkusu můžete zabrousit do extravagantního zážitku v podobě ochutnávání hmyzu, africké kuchyně, nebo zůstat hezky při zemi a koupit poukaz do nějaké osvědčené italské, případně české restaurace.

V našem případě máte možnost zakoupit poukaz do celé naší Con Gusto sítě a využít ho ve kterékoliv z našich restaurací.

Vaječňák

Jste také domácí kuchař a rád své milé obdarováváte vašimi domácími dobrotami? Co takhle letos připravit domácí vaječný likér? Vánoční atmosféru nakopne naprosto dostatečně a pokud vám při přípravě pár skleniček zbyde, rozhodně si nebudete stěžovat. V případě, že nejste v kuchyni úplně doma, sáhněte po jistotě v podobě koupeného vaječného likéru. My jsme ho pro vás letos připravili v Piazze a nakoupit ho můžete na všech našich provozech.

Scraper, neboli nerezová špachtle

Tenhle jednoduchý zázrak v kuchyni nepotřebujete, dokud ho jednou nevyzkoušíte a nezjistíte, že je to nejlepší pomocník, kterého jste si mohli přát. Tato levná jednoduchá vychytávka slouží jako prodloužení vaší ruky při krájení, práci s těstem, nabírání, přenášení, ale i v konečné fázi vaření, tedy při uklízení. Nechybí v žádné profesionální kuchyni, seženete ho za pár korun a rozhodně by neměl chybět ani žádnému domácímu kuchtíkovi.

Láhev vína

Pokud přijmeme fakt, že první místo za nejlepší dárek putuje těm, které je možné sníst, v těsném závěsu na druhé příčce se rozhodně nachází ty, které můžete vypít. Dobrou zprávou zároveň je, že obdarovaný od vás nedostane další lapač prachu, ale praktický dárek, kterým se potěší a nemusí ho doma skladovat několik následujících let. S výběrem konkrétních láhví, nebo celých sad vín vám pomůžeme na našem KOREK WINES eshopu.

Zážitek

V rámci zážitků nemusíte darovat pouze poukaz do restaurace, ale třeba poukaz na konkrétní gastro akci. Abychom zůstali u těch pitelných dárků, máme pro vás tip na rumovou degustaci z Monte Bú, kterou můžete individuálně domluvit dle vašich představ.

V případě, že je pro vás bližší téma vína, můžete zkusit mrknout na námi nabízené tematické řízené vinné degustace, případně hned služby domácího someliéra. Dalším horkým tipem jsou za nás poukazy na kurzy vaření, které bývají taktéž tematicky zaměřené.

Kuchařka

V posledních letech se s nimi roztrhnul pytel, a tak se může zdát být nemožné, vybrat tu správnou. Za nás rozhodně stojí za to, prozkoumat nabídku kuchařských knih na eshopu, nebo v kamenných prodejnách Book Therapy, u kterých nemůžete udělat chybu. Kromě českých kuchařek narazíte i na spoustu originálů v angličtině a kromě dogmatických receptů se v nich dočtete i cestu jídla, obecné zákonitosti a historii některých pokrmů a jejich přípravy.

Líbil se ti článek?

Nezmeškejte další novinky a přihlaste se k našemu newsletteru